Čištění kanalizace menších profilů a čištění domovní kanalizace

17. července 2009 v 10:09 | Kanál |  Čištění kanalizace

Čištění kanalizace menších profilů a čištění domovní kanalizace

Čištění kanalizace a čištění odpadů se provádí buď mechanicky za pomocí ručního či motorového pera, nebo pomocí tlakové vody.

Mechanické čištění kanalizace

Čištění motorovým perem je nejúčinnější na čištění nejmenších kanalizací (odpadů) z dřezů, van a umyvadel. Dále se motorové pero používá tam, kde nelze čistit kanalizaci za pomoci tlakové vody. Většinou z důvodu možnosti vytopení prostoru, kde je kanalizace ucpaná. Na čištění odpadů se používájí speciální pera ruzných velikostí, na která se nasazují koncovky dle nutnosti použití (frézovací, na ucpanou kanalizaci, na vytažení předmětu z kanalizace apod.)
Velkou nevýhodou mechanického čištění kanalizace je, že slouží převážně pro dstranění ucpávky. Pomocí motorového pera nevyčistíte kanalizaci od pevných usazenin jako je písek, kamení apod.

Motorové pero na čištění kanalizace:
strojní čištění odpadu

Čištění kanalizace tlakovou vodou

Čištění kanalizace pomocí tlakové vody je nejúčinější způsob čištění kanalizace. Používá se převážně na čištění stoupaček a ležaté kanalizace. Tímto způsobem čištění kanalizace lze i odstranit usazeniny a pevné nečistoty z potrubí.
Nevýhodou čištění kanalizace tlakovou vodou je, že tímto způsobem se nedají čistit malé průměry kanalizace a hrozí možnost zpětného vzdutí vody z kanalizace při čištění.

Kombinovaný vůz na čištění kanalizace
(vůz může i sát jímky či kaly do obsahu 3,5 m3
a ve výbavě je i motorové pero!)
čištění kanalizace

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama