Jak si co nejrychleji vytvořit problémy s kanalizací

3. srpna 2010 v 10:04 | Kanál |  Čištění kanalizace

Prevence před čištěním kanalizace

Tento článek nemá za úkol Vás nabádat k ucpání Vaší kanalizace, ale naopak upozornit na to, co nedělat, aby Vaše kanalizace zůstala dlouho čistá a funkční bez zápachu a přicpávání.

Olej z vaření zaručeně ucpe Vaše domovní odpady

tuky v kanalizaci
Olej z vaření nelijte do dřezu ani do WC. Tuk v potrubí zatuhne a časem ucpe domovní odpad. S tím je spojený i nepříjemný zápach starého a ztuhlého tuku!
Olej ani tuky z vaření do kanalizace a domovních odpadů nepatří.
Nevhazujte do záchodu nic co tam nepatří


Vhozené plenky a hadry do WC - jistota ucpané kanalizace

Plenky v potrubí kanalizaci ucpou
Nevhazujte jiný než toaletní papír do WC mísy. Jednorázové pleny, hadry, dámské hygienické potřeby, ubrousky apod. nejsou uzpůsobené pro rozložení v kanalizaci. Vhozením těchto věcí do záchodu si velmi rychle zaděláváte na problém s ucpaným potrubím.

Benzín a motorové oleje Vám krásně ovoní vaše odpady

Nelijte nebezpečný odpad do kanalizace
Nebezpečný odpad, jako jsou ředidla, motorový olej, nafta, benzín, barvy apod. do kanalizace nepatří. Nejenom že je to zákonem zakázané a hrozí Vám vysoká pokuta, ale hlavně zamoříte okolí a kanalizaci výpary z těkavých látek, které může někdo zapálit, nebo se vznítit.

Nářadí a nádoby od barvy a betonu vyplachujte do dešťových vpustí

nemeťte listí a odpadky do vpustí
Nevhazujte odpadky a nemeťte listí do dešťových vpustí. Dále také nevyplachujte nádoby od barvy, betonu malování apod. do těchto vpustí. Hrozí Vám zatvrdnutí v tělese vpusti, nebo v horším případě v potrubí. Kontrolujte, jestli jsou koše dešťových vpustí prázné. Při přivalovém dešti tak bude moci voda rychleji odtéct. Zabráníte tak zatopení okolí vpusti.

Zbytky jídel vhazujte jedině do dřezu

Nevyhazujte zbytky do dřezu
Zbytky jídel vyhozené a protlačené skrz odtok dřezu Vám časem mohou domovní odpady ucpat. Nemáte-li potrubí zcela v pořádku, nánosy ze zbytků se začnou hromadit a ucpou Vaší kanalizaci. Přicpání kanalizace může být taky spojené se zápachem.

Komu volají instalatéři, když si nemůžou poradit s ucpanými domovními odpady a kanalizací?

Přeji Vám, aby se Vaše kanalizace a domovní opdady nikdy neucpali! V případě, že se tak stane, budu rád, když se obrátíte na firmu Herčík a Kříž - řešení problémů s kanalizací. Tato firma se specializuje na čištění kanalizace a čištění domovních odpadů všech druhů a profilů. Pracují v ní vyškolení specialisté, kteří jsou schopni poradit si s každým Vašim problémem s kanalizací. Tel: 235 516 666 nebo 604 116 800.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama