Čištění dešťové usazovací nádrže

20. ledna 2011 v 9:41 | Kanalizace Blog |  Čištění kanalizace

Reportáž z čištění dešťové usazovací nádrže

V tomto článku Vám popíšeme, jak jsme během jednoho a půl dne vyčistili zanesenou dešťovou usazovací nádrž (dále jen: DUN). Nádrž obsahovala tekuté i tuhé kaly, které byly potřeba vysát výkonnými sacími vozy. Nakonci článku naleznete i video z čištění.

Byla nasazena tato technika firmy Herčík a Kříž:

Scania recykling 8×4, sací výkon 3000m3/hod, obsah cisterny 13m3 - vůz na čištění kanalizace velkých profilů a na vývoz velkého množství kalů a sání z větších hloubek a dálek.
Scania recykling 6×6, sací výkon 3000m3/hod, obsah cisterny 10,5m3 má stejné určení jako předchozí vůz.
Scania "sací bagr" , sací výkon 2000m3/hod, obsah cisterny 10m3 na sání a odvoz fekálií, tekutých a tuhých kalů nejen z velkých dálek a hloubek. Dále se vůz používá na sání a odvoz tukových lapoů z kuchyní, výroben masných produktů apod.
Renault kontejner s hydraulickou rukou na vytěžení objemných předmětů. Vůz slouží také jako čistící vůz na čištění ucpaných odpadů a domovních přípojek.

Bylo vysáto (vytěženo) necelých 200m3 kalů.

Fotografie z čištění DUN

Ve středu ráno, najela technika firmy a začalo sání usazovací nádrže. Začátek sání předcházelo zahrazení přítoku do nádrže, abychom zbytečně nesáli a neodváželi vodu.

Po zahrazení přítoku jsme mohli natáhnout hadice a začít sát tekutější kaly.
Pro urychlení nasátí cisterny je zapotřebí hustšímu kalu trochu pomoci pomocí lopat.Odpoledne je již většina tuhého kalu vysátá. Pomocí hydraulické ruky a navijáku se těží velké a těžké kusy napadaného materiálu.Na druhý den nám zbývá pouze "menší" hromádka na přítoku do nádrže.

Tu jsme ráno vysáli a takto vypadá předchozí část nádrže po vyčištění:

Zbývá už jen ostříkat stěny tlakovou vodou a zbavit je usazeného bláta. Poté následuje dosátí zbytků tekutých kalů a vody a dílo je hotové :-)


Druhý den už dosávalo nádrž pouze jediné vozidlo. A to recykling 8×4. Následně bylo dílo předáno a po nás nastoupila parta na kompletní sanaci nádrže.

Video z čištění dešťové usazovací nádrže:

Z čištění nádrže jsme pořídili krátké video, v kterém uvidíte naše stroje a zaměstnance při práci.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama