Březen 2011

Recyklační vůz Kroll na čištění velkých profilů kanalizace a sání kalů na podvozku Scania G420 6×6

30. března 2011 v 9:10 | Kanalizace Blog |  Čištění kanalizace


Určitě jste podobné vozidlo již někdy viděli, ale k čemu a jak se využívá asi přesně ví jen málokdo. Podrobněji Vám představíme Scanii G 420 6x6, s nástavbou KROLL.
Tento speciál si na míru nechala postavit firma HERČÍK a KŘÍŽ spol. s r.o. Jde o ryze českou firmu, která byla založena v roce 1993. Dnes patří mezi špičku v oboru a to nejen zkušenostmi, ale i technikou. Díky tomu jsou schopni vyřešit veškeré problémy s kanalizací. Pan Herčík a Kříž začali sami, dnes již mají 30 zaměstnanců a širokou paletu techniky - kamerové, proplachovací a sací vozy v různých velikostech, kombinacích a výkonech. Pro lehčí nástavby využívají dvounápravové podvozky Renault Midlum a pro objemnější a větší nástavby se osvědčili tří a čtyřosé podvozky Scania.

Se značkou Scania jsme spokojeni, jsou to kvalitní vozidla s dobrým servisem, který je od nás jen 5km. Mají dostatečně silný PTO náhon pro nástavbu a to je pro nás základ. Asi Vás stejně jako mě moc neoslní kombinace firemních barev, fialová a zelená!? Jenže ono je to tak kontrastní a neobvyklé, že si toho každý všimne a jako reklama to funguje dokonale. G 420 je nejmodernějším těžkým přírůstkem ve firmě, jedná se o stavební podvozek 6X6 s plně uzamykatelnými diferenciály, který nahradil vysloužilou, ale nepřekonatelnou Tatru.

Popis a funkce recyklační nástavby Kroll na čištění a sání kalů z kanalizace